Aktuality
Vloženo dne 1.11.2014
I přes nevalnou aktualizaci mého webu a vkládání nových příspěvků, za což se omlouvám, chci všechny informovat, že Škola extrémního endura, endura a trialu běží v plném proudu. Po čase provozování této aktivity mně prošla rukama řada jezdců různé výkonnosti, většina z nich i vícekrát a účastnil jsem se různých akcí, kde jsem se školou vystupoval a prezentoval ji. I pro mě ten čas byla tak trochu škola, protože každý jezdec má různé předpoklady, výkonnost či špatně naučenou techniku a potřebuje jiný přístup a úpravu metodiky pro získání dovedností na motorce. I když prvotní myšlenka byla trénovat především tu nejtěžší až extrémní obtížnost, tak ale čas ukázal, že i těm nejlepším jezdcům chybí základy a je zapotřebí začít s nimi od úplných začátků stejně jako se začínajícími jezdci. Chci tím zdůraznit, že škola je zaměřena jak pro úplné začátečníky, tak i pro jezdce toužící překonávat obtížný terén, účastnit se závodů nebo třeba závodů etxrémního endura.


Vloženo dne 7.8.2013
Po již uskutečněných trénincích se ukázalo, že celý den je náročný a někteří z jezdců ho fyzicky nezvládají. Ale když se připojí více teorie a oběd, tak se celodenní škola zvládnout dá :-). Proto doporučuji méně fyzicky a jezdecky zdatným jezdcům více 1/2 denních tréninků a proto jsem vytvořil slevu pro opakovanou účast. Po prvním tréninku mají jezdci čas samostatně potrénovat získané zkušenosti (postoj na motorce, průjezd zatáčkami ve stráni, rozjezd do kopce vsedě / vestoje, výjezd kolejí, průjezd zatáčky / drážky atd…) a při dalších trénincích se opět kontroluje technika, přidává se co do obtížnosti a konče až u opravdu extrémních obtížností.

Vloženo dne 7.8.2013
Z důvodu zájmu věnovat účast v EXTRÉM ENDURO ŠKOLE jako dárek, byl vytvořen DÁRKOVÝ POUKAZ.
Vloženo dne 7.6.2013
Dne 31.5.-2.6 jsem se účastnil extrémního závodu ERZBERG RODEO. V kvalifikačním prologu jsem skončil na 165. místě a v hlavním závodě na místě 30. Více naleznete v GALERII- Fotografie, videa a články z tisku.


Vloženo dne 5.6.2013
V měsících duben/ květen proběhla motoškola jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé soutěžáky, kteříí se účastní běžných, ale i extrémních závodů. Foto viz galerie, plus článek na webu www.motodenik.cz.


Vloženo dne 3.6.2013
Dne 25.5.jsem se účastnil jako jeden z mála na značce GAS GAS Exc 300 Racing na KTM festivalu:-). Foto a video naleznete v GALERII/ MOTOŠKOLA.


Vloženo dne: 11.4.2013
Důležité!!! Stal jsem se majitelem nového motocyklu enduro, značky GasGas 300 Racing, po které jsem při výběru nové motorky občas tak trochu pokoukával, ale nikdy nezakoupil. Volil jsem jiné značky jako jsou TM, KTM, HONDA, SUZUKI...a na úplném začátku samozřejmě i značku JAWA.

Teď se tak stalo, nejen díky zajímavé nabídce na spolupráci s hlavním dovozcem této značky Ing.Miroslavem Vozňákem (viz.: logo na hlavní straně), ale především z důvodů velkých změn na modelech 2013, které tuto motorku posunuly mezi nejlepší na našem trhu. Změny, ke kterým letos došlo, mě přesvědčily, že by mohlo jít o opravdu dobré "náčiní" nejen pro hobby jezdce, ale především pro ostré závodění.

Motorku jsem ještě neotestoval v extrémní zátěži a terénu, ale myslím, že pár fotek na mém Facebooku s osazením motorky, by mohlo mluvit za vše. Testování motorky proběhne v nejbližší době ve spolupraci s webem: www.motorkari.cz, kde bude test zveřejněn.


Vloženo dne: 22.3.2013
Bylo vloženo nové videa do sekce "ODKAZY" (EXTRÉMNÍ ENDURO Graham Jarvis on Trans World Sport)
Byl vložen nový odkaz do sekce "ODKAZY" (FOTKY Z DAKARU 2012)
Sekce "GALERIE" byla rozšířena o (Videa, Články, Rozhovory)


Vloženo dne: 23.2.2013
Ještě než jsem stačil natočit ukázková videa do sekce "motoškola" se špatným a správným průjezdem, tak se ke mě dostal odkaz na video, kde je něco podobného natočeno. Pro motorkáře, kteří přemýšlejí o absolvování motoškoly, stojí za to se na videa kouknout. (viz. tlačítko ODKAZY - TRÉNINK EXTRÉMNÍCH PŘEKÁŽEK)


Vloženo dne: 1.1.2013
Touto cestou musím „hrozně moc“ poděkovat šikovným a trpělivým kamarádům, kteří se na vzniku tohoto Webu podíleli a bez kterých by ke spuštění nedošlo.

Jsou to borci:
Grafika webu: David Pöllner
Kódování webu: Alexandr Klepikov
Střih, kamera a zvuk videa v sekci Motoškola: Ing. Vladislav Kalugin
Střih, kamera a zvuk videa v sekci Crossshow: Jakub Svojanovský


Vloženo dne: 1.1.2013
Všem předem děkuji za jakoukoliv kritiku, připomínky, nápady a např. návrhy na další videa pro sekci motoškola aj.


Vloženo dne: 5.12.2012
Další video ukázky např. z překonávání extrémních překážek z motoškoly aj. budou neustále doplňovány o nové.


Vloženo dne: 25.11.2012
V nejbližší době bych chtěl natočit pár videí se správným průjezdem a k porovnání i průjezdem chybným, z kterého by bylo zřejmé, jak správným průjezdem ušetřit síly a motorku.


Vloženo dne: 11.11.2012
Dne 10.11. jsem se účastnit slavnostního vyhlášení Mistrů České republiky v motocyklových sportech.


Copyright © 2013 Roman Körber | Všechna práva vyhrazena. Grafika webu: David Pöllner. Kódování webu: Alexandr Klepikov